KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12983122
nr 1298 3122
Maria Röhl
(1801-1875)
Blandteknik, Maria Röhl (1801-1875), 1844, porträtt. Signerad. Motivet: 21x15 cm
Kondition: slitage, skador
Maria Röhl, bildkonstnär född 1801, död 1875.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 16 december 2019
kl 18:22:25
300 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr